Najděte nejlevnejší letenky

Mongolsko Zavkhan Province

Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Zavkhan Province


Dotaz: Jaké jsou turistické atrakce v Zavkhan Province v Mongolsku?
Odpověď: Některé z hlavních turistických atrakcí v Zavkhan Province jsou například Baga Gazriin Chuluu, Khoid Tamir, Uureg Nuur a Tsenkher Jiguur. Tyto místa jsou populární mezi turisty pro své krásné scenérie a kulturní dědictví.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba návštěvy Zavkhan Province v Mongolsku?
Odpověď: Nejlépe je cestovat do Zavkhan Province od června do srpna, kdy jsou teploty mírné a podnebí příjemné. V zimě jsou teploty velmi nízké a sněžení velmi časté, což může cestování v této oblasti ztížit.

Dotaz: Jak se dostat do Zavkhan Province v Mongolsku?
Odpověď: Zavkhan Province je dostupná prostřednictvím silnic a železničních spojení z Ulaanbaataru a dalších měst v Mongolsku. Dále existují také lety z Ulánbátaru do nejbližšího letiště v Uliastai.

Dotaz: Jaká je cena ubytování v Zavkhan Province v Mongolsku?
Odpověď: Ceny ubytování se mohou lišit v závislosti na umístění a typu ubytování. Například v Uliastai mohou být ceny levnější ve srovnání s jinými městy v provincii. Průměrný denní rozpočet pro ubytování a stravování je asi 30-50 USD.

Dotaz: Jaká kuchyně je v Zavkhan Province v Mongolsku oblíbená?
Odpověď: Většina lidí v Zavkhan Province se živí zemědělstvím a pastevectvím živočichů jako jsou ovce, koně a skot, takže hlavními potravinami jsou maso, mléčné výrobky a obiloviny. Národní jídlo zvané "buuz" je oblíbené v celém Mongolsku a skládá se z plněného těsta a dušeného masa. Další populární jídla jsou například "tsuivan" (výživné nudle s masem) a "boodog" (maso grilované uvnitř kůže).


Dovolená Mongolsko Zavkhan Province


Mongolsko je zemí, která láká mnoho turistů z celého světa. Jedno z nejkrásnějších míst v Mongolsku je provincie Zavkhan. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Zavkhan Province je pro vás tou správnou volbou.

Zavkhan Province leží v západní části Mongolska a je součástí provincie Khangai. Toto území má překrásnou krajinu plnou horských masivů, pouští, jezer a řek. Provincie Zavkhan je také domovem nomádů a pastevců, kteří zde žijí svůj tradiční způsob života již po mnoho generací.

Co bychom si v Zavkhan Province neměli nechat ujít?

1. UNESCO památky

Zavkhan Province je domovem mnoha historických a kulturních památek, které okouzlují mnoho turistů. Mezi nejvýznamnější patří Galtai a Manhan ulusy, kde se nacházejí ruiny starých měst a chrámů. Ty jsou dnes chráněny organizací UNESCO a jsou důkazem bohaté historie a kultury Mongolska.

2. Nomádi a pastevci

Turisté, kteří navštíví Zavkhan Province, se setkají s mnoha kočujícími rodinami, které zde žijí po celý rok. Nomádi a pastevci v této oblasti žijí tradičním způsobem života již mnoho generací. Turisté zde mohou ochutnat tradiční mongolské jídlo a ochutnat místní zvyky a tradice.

3. Flóra a fauna

Zavkhan Province je domovem mnoha zvířat, jako jsou lišky, sobi, kozy, kamzíci a mnoho dalších. Kromě toho je zde četná flóra, zahrnující řadu druhů rostlin a květin. Pokud chcete vidět tyto zvířata a rostliny, můžete se vydat na turistické trasy, které vedou přes mnoho míst v Zavkhan Province.

4. Jezero Har nuur

Jezero Har nuur, nacházející se v severovýchodní části Zavkhan Province, je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst pro turisty. Je obklopeno skalnatými horami a pouštěmi, které tvoří malebnou krajinu. Turisté zde mohou vyrazit na plavby lodí nebo si zapůjčit kajaky.

5. Tengri Ulaan hory

Tengri Ulaan hory jsou nejvyššími horami v provincii Zavkhan, dosahují výšky více než 4 000 metrů nad mořem. Tyto hory jsou ideálním místem pro turisty, kteří hledají adrenalinová dobrodružství, jako jsou horské túry a horolezectví.

Nakonec

Pokud chcete strávit svou dovolenou v nezapomenutelném místě a poznat něco nového o mongolské kultuře a zvyklostech, Zavkhan Province je pro vás tou správnou volbou. Zde najdete nádhernou krajinu, mnoho kulturních památek a tradiční způsob života Mongolů. Nezapomeňte si přinést fotoaparát, abyste si mohli zachytit krásu provincie Zavkhan a její poklady.


Ubytování Mongolsko Zavkhan Province


Mongolsko je známé svou překrásnou krajinou a bohatou kulturou, a pokud plánujete návštěvu, bude nezbytné se rozhodnout, kde se ubytovat. Pokud cestujete do Zavkhan Province, máte na výběr několik možností, které vám umožní dobře si užít svou dovolenou.

V Zavkhan Province najdete mnoho různých ubytovacích zařízení, včetně tradičních yurtů, hotelů a hostels. Pokud hledáte jedinečnou a autentickou zkušenost, určitě se vydejte do jednoho z mnoha yurtových táborů, které jsou rozesety po celé provincii. Tyto yurty jsou tradiční ubytování mongolských kočovníků a jsou typicky vyrobeny z kůže, vlny a dřeva. Tyto yurty poskytují základní, ale velmi pohodlné ubytování s jednoduchým nábytkem a kamny na topení, které udržují teplotu uvnitř pohodlnou, dokonce i během chladnějších nocí.

Pokud však hledáte více moderní ubytování, můžete se rozhodnout pro místní hotely, které se nacházejí v provinciálním centru Uliastai nebo v dalších větších městech. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje vybavené všemi moderními vymoženostmi, jako je například klimatizace a televizory. Tyto hotely obvykle také nabízejí vynikající služby včetně odborného personálu, který se postará o všechny vaše potřeby.

Pokud máte malý rozpočet nebo jste na cestě sami, hostely jsou další možnost, jak najít ubytování v Zavkhan Province. Tyto hostely jsou velmi populární mezi mladými lidmi a cestovateli, kteří hledají jednoduché, ale příjemné ubytování za nízkou cenu. Většina hostely zahrnují sdílené pokoje a koupelny a většinou nabízejí snídani nebo večeři.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli ubytování, opět v Zavkhan Province nenechte ujít návštěvu oblasti. Jeho doporučené především pro ty, kteří hledají přírodu a dobrodružství. Pro ty, kteří chtějí poznat kulturu Mongolska a zažít něco skutečně autentického, doporučujeme se ubytovat v yurtových táborech, kde se setkáte s místními a naučíte se něco nového.

V neposlední řadě, nezapomeňte přírodní a kulturní bohatství Zavkhan Province objevovat s respektem k místním obyvatelům a k přírodě, která zde vznikla. Místní komunity se snaží udržet své prostředí co nejneporušenější a to bychom měli respektovat i my jako turisté.


Letenka Mongolsko Zavkhan Province


Mongolsko je země s neuvěřitelnými horizonty, nekonečnými rovinami a mnoha přírodními krásami. Pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství a odpočinek od městského života, nabízí Mongolsko mnoho možností prozkoumat krásu přírody. Jedním z nejzajímavějších regionů v Mongolsku je provincie Zavkhan.

Zavkhan Province se nachází v severozápadní části Mongolska a je jedním z nejméně obydlených regionů v zemi. To však znamená, že tady je naprosto klidně a můžete si zde užívat krásnou divočinu, která vás obklopuje.

Provincie Zavkhan je domovem pro mnoho turisticky atraktivních míst, jako jsou například jezera, řeky, hory a stepi. Pokud se rozhodnete zavítat sem, můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky a krásné přírodní scenérie.

Mnoho turistů se rozhodne navštívit jezero Uureg Nuur, které se nachází v centrální části provincie. Je to mimořádně krásné místo s průzračnou vodou a nedotčenou přírodou. U tohoto jezera si můžete užívat klidu a ticha.

Další zajímavou zastávkou je Khar Nuur, což je další jezero v blízkosti města Uliastai. Khar Nuur je mnohem větší než Uureg Nuur, ale i zde se můžete těšit na klidné okolí a čistou vodu.

Pokud se zajímáte o historii a kulturu, můžete se věnovat návštěvě místních muzeí v Uliastai, kde se můžete dozvědět více o historii Zavkhan Province a Mongolska jako celku.

V neposlední řadě, turisté, kteří chtějí vidět stáda divokých koní, mohou vyrazit do Khomiin Tal, což je chráněná oblast, kde se nachází jedno z největších stád divokých koní na světě.

Na závěr, pokud plánujete navštívit Mongolsko a chtěli byste prozkoumat méně obyčejné a turistické regiony, doporučujeme vám letenku do provincie Zavkhan. Najdete zde krásy Mongolska, na které se nikdy nezapomene.


Počasí Mongolsko Zavkhan Province


Mongolsko Zavkhan Province, oblast nacházející se na severozápadě Mongolska, je zeměpisně rozmanitá a má diverzitu jak v krajině, tak i v počasí. Tato provincie se nachází v zemi, kde se setkávají kontinentální a subpolární klima a to má vliv na to, jak se také projevuje počasí v této oblasti.

V létě je zde příjemné počasí a teploty se pohybují v rozmezí 20 až 25 stupňů Celsia. V noci se teplota zpomalí a chladnější je zde také vysokohorská oblast. V horách se stává, že v noci klesnou teploty až na nulu a musíte se obléci do většího množství vrstev oblečení než během dne.

S příchodem podzimu se klima drasticky mění a země začíná být suchá a chladná. Teploty klesají na asi 10 stupňů Celsia. V horách se zde vyskytuje i první sníh, což může zkomplikovat cestování pro turisty. V té doby je také častější výskyt silných větrů, které mohou být velmi silné, a to zejména v údolích.

Zima je drsná a suchá. Teploty se zde mohou pohybovat od -35 do -10 stupňů Celsia a zima trvá až čtyři měsíce. V hloubce zde bývá až 40 centimetrů sněhu, ale v některých oblastech může být sněhu i až metr. Pokud chcete navštívit Zavkhan Province během zimních měsíců, měli byste se pečlivě připravit a přibalit si dostatek oblečení.

Na jaře se počasí stává teplejším a vyskytují se i občasné deště. Teploty se pohybují kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Během toho období se také zvyšuje množství vody v řekách a jezer, což znamená, že se tyto oblasti stávají lákadlem pro rybáře.

V celé oblasti se vyskytují výrazné změny počasí a ačkoli lze některé prvky předpovědět, však stále platí, že když se chystáte do Zavkhan Province, měli byste být připraveni na to, že se počasí může rychle změnit. Se správnou přípravou a vhodným oblečením a vybavením si však můžete užít nádhernou a pestrou krajinu této oblasti v každém ročním období.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky