Najděte nejlevnejší letenky

Nový Zéland Taupo

Ubytování Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je zemí, která je plná nádherných přírodních úhlav, což z ní dělá velice oblíbenou turistickou destinaci. Jedním z nejkrásnějších míst na Novém Zélandu je město Taupo. Toto město na severním ostrově je známé díky svému nádhernému jezeru Taupo. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, musíte si zajistit kvalitní ubytování. V tomto článku se podíváme na to, co všechno můžete v Taupo najít.

V Taupo najdete velký výběr ubytování, které vyhovuje každému rozpočtu i potřebám. Můžete si například pronajmout moderní apartmán s výhledem na jezero nebo se ubytovat v motelu nebo hostelu. Mnoho ubytování v Taupo nabízí různé výhody jako bazén, spa nebo wellness centrum. Pokud máte rádi sport, můžete si zarezervovat ubytování s přístupem ke golfovému hřišti nebo k tenisovým kurtům.

Pokud hledáte něco luxusního, můžete se ubytovat v některém z místních luxusních hotelů. Například Huka Lodge je pětihvězdičkový hotel s luxusním zařízením a nabízí úchvatné výhledy na jezero. Na druhé straně můžete najít cenově dostupnou možnost ubytování v některém z motelu či hostelů. Například hostel Rainbow Lodge nabízí společenskou místnost a zahrádku.

Kromě toho má Taupo mnoho dalších možností ubytování, jako jsou pěkné chaty a penziony, které se nacházejí v severní části města. Tyto místa nabízejí úchvatné výhledy a umožňují vám přístup k mnoha outdoorovým aktivitám.

Pokud hledáte ubytování v Taupo, doporučujeme si ho zarezervovat s předstihem kvůli vysoké poptávce v období turistické sezóny. Ať už hledáte levné či luxusní ubytování, v Taupo jsou pro vás k dispozici příjemné možnosti. Tu nejlepší volbu byste měli podle svých potřeb a rozpočtu vybrat sami. Samozřejmě, nezapomeňte po náročném dni objevování krás města Taupo si odpočinout a obnovit si síly v pohodlná a kvalitním ubytování.


Letenka Nový Zéland Taupo


Letenka na Nový Zéland je snem mnoha cestovatelů, ale co teprve letenka na méně známé město Taupo. Taupo je malé město na Severním ostrově Nového Zélandu. nacházející se při břehu stejnojmenného jezera. Své návštěvníky okouzlí krásnou přírodou, kráterovým jezerem, aktivními sopkami, termálními prameny a mnoha dalšími atrakcemi.

Pokud se rozhodnete letět do Taupa, můžete si být jisti, že vás čeká nezapomenutelná dovolená. Taupo je ideálním výchozím bodem pro poznávání regionu a to nejen pro milovníky adrenalinových sportů. Oblast Taupa nabízí mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu.

Možná se ptáte, jak najít levnou letenku na Nový Zéland. Existuje několik možností, jak ušetřit na letenkách. Jednou z možností je rezervování letenky s více přestupy. V takovém případě vám může trvat cesta déle, ale cena letenky se může výrazně snížit.

Další možností, jak ušetřit na letence, je hledat last minute nabídky. Pokud máte dostatek flexibility ohledně data odletu, můžete najít výhodné nabídky na poslední chvíli. Také je dobré sledovat letoviska, která mají sezónní nabídky v letních nebo zimních měsících.

Pokud se rozhodnete pro letenku na Nový Zéland, měli byste si vymezit čas pro návštěvu města Taupo. Toto rodinné město nabízí spoustu věcí, které těžko najdete jinde. Během letních měsíců je možné využít vodní sporty na jezeře a při zimě můžete lyžovat v nedalekých lyžařských střediscích.

Hlavní atrakcí této oblasti je ovšem nejspíš aktivní sopka Tongariro, která je největším národním parkem na Severním ostrově. Park nabízí nádherné výhledy na kráterové jezery, fialové hřebeny a pohádkové lesy.

Pokud se rozhodnete pro letenku na Nový Zéland a následně pro návštěvu Taupa, můžete si být jisti, že se vás tento region dotkne svou krásou a tím, co nabízí. Pro aktivní turisty, rodiny s dětmi i milovníky přírody je toto místo řádným rájem. Neponechávejte nadále nic náhodě, staňte se jedním ze zvědavých cestovatelů a objevte nekonečné krásy Nového Zélandu.


Počasí Nový Zéland Taupo


Taupo je působivé město nacházející se v centrální části Nového Zélandu, které je proslulé svým krásným jezerem. Nejenže se jedná o důležitý turistický cíl, ale také o oblíbenou destinaci pro milovníky vodních sportů, kteří zde mohou vyzkoušet například rafting, jízdu na vodních skútrech, wakeboarding nebo paddleboarding. A jak je to s počasím v Taupo?

Taupo se nachází v mírném podnebném pásu, což znamená, že se zde setkáme s mírnými zimami a mírnějšími léty. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 22 °C, zatímco průměrná zimní teplota je kolem 10 °C. V létě může být v Taupo poměrně teplo, ale podobně jako na jiných místech v Novém Zélandu se počasí nemusí vždy držet trendu a můžeme se setkat s deštivými obdobími. Nicméně, většinou je léto v Taupo suché, takže pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, určitě si sebou vezměte krém na opalování a ochrannou přilbu pro jízdu na vodních skútrech.

Co se týče zimy, nejlepší čas k návštěvě Taupo je od června do srpna, kdy můžete zažít skvělé lyžování a snowboarding na nedalekých svazích. Může být chladno, takže byste měli být připraveni na teplé oblečení a na to, že se může objevit i sněhová bouře.

Celkově lze říci, že Taupo je krásné a pestré město, které nabízí návštěvníkům spoustu možností, co se týče activit a zážitků. Pokud se chystáte jet do Taupo, buďte připraveni na to, že počasí se může rychle měnit, ale pokud se budete chtít věnovat sportům na vodě, léto je nejlepším obdobím pro návštěvu. Naopak, pokud máte rádi zimní sporty, máte šanci v zimě zažít krásné a nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Nový Zéland Taupo


Nový Zéland je země plná nádherných přírodních krás, které přitahují každoročně desítky tisíc turistů. Mezi nejznámější místa patří například Milford Sound, Franz Josef nebo Tongariro National Park. Největší město na Severním ostrově Auckland však není jediným místem, které stojí za návštěvu. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Novém Zélandu, určitě nesmíte vynechat Taupo.

Taupo je město nacházející se na břehu jezera Taupo, které je největším sladkovodním jezerem v celé zemi. Toto místo je ideální pro milovníky outdoorových aktivit, ale nabízí i vynikající podmínky pro klidnou dovolenou.

Taupo je zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí. Nedaleko se nachází nejenom slavný Tongariro National Park, ale také národní park Whanganui a skutečná perla - Waitomo Glowworm Caves. V Taupo se nicméně najdou i nejrůznější aktivity, které vám pomohou načerpat síly a vyrovnat se s hektickým životem.

Milovníci adrenalinu mohou v Taupo absolvovat mnoho druhů vodních a horských sportů. Kromě klasiky jako je rafting, kanoistika nebo kayaking, se zde můžete věnovat například windsurfingu, parasailingu, bungee jumpingu anebo skákání padákem. Velkou výhodou této oblasti je i to, že kdekoliv se nacházíte, vždy máte krásný výhled na jezero Taupo a okolní hory.

Milovníci wellness si zde mohou užívat místní termální lázně, které nabízejí mnoho luxusních ošetření a masáží. Navíc můžete vyzkoušet i speciální procedury s využitím přírodních látek z oblasti.

Ty nejlepší výlety z Taupo jsou samozřejmě do blízkého okolí. Tongariro National Park, nejstarší a největší národní park na Novém Zélandu, je například ideálním místem pro horolezce a turisty. Oblast poskytuje návštěvníkům velkou příležitost pro túry na několik dní, ale také pro krátké výlety.

Navíc se v tomto parku nachází nejlepší horská dráha na světě, Kolejka Skyline Luge a kráter sopky, který je ideální pro rozmanité výlety.

Pokud máte rádi vodní sporty, národní park Whanganui nabízí možnost plavání, kanoistiky a kajakovaní v krásné řece Whanganui. Vydejte se také do Waitomo, kde si můžete prohlédnout fascinující jeskyně s neobvyklým osvětlením.

Taupo se nabízí tedy jako ideální dovolená pro všechny, kdo milují přírodu a aktivní dovolenou. Unikátní přírodní scenérie, kombinovaná s bohatým kulturním dědictvím a skvělými turistickými atrakcemi, dělají z Taupo dvacátého století neutrousané a nejnavštěvované centrum Nového Zélandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Taupo


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Taupa a Nového Zélandu?

Nejlepší doba na návštěvu Taupa a Nového Zélandu je od listopadu do března, kdy je teplo a suché počasí. V létě (prosinec až únor) jsou teploty nejvyšší, ale také je zde více turistů. V zimě (červen až srpen) se můžete těšit na lyžování a snowboarding.

2. Co můžu vidět a dělat v Taupu?

V Taupu je mnoho aktivit. Můžete se projít podél jezera Taupo a užít si krásnou přírodu, provozovat vodní sporty, jako je kajak, wakeboarding nebo jízda na lodi, nebo navštívit termální prameny a geotermální parky. K dispozici jsou také mnohé turistické trasy a cyklostezky.

3. Kam bych měl jet, když chci objevovat okolí Taupa?

V blízkosti Taupa se nachází národní parky Tongariro a Kahurangi, kde můžete vidět vodopády, hory a kráterová jezera. Také se můžete vydat na výlet na Coromandel, který je známý svými zlatými plážemi a říčními průzračnými bazény.

4. Kolik stojí Taxi v Taupu?

Ceny taxi jsou závislé na vzdálenosti a taxi služby mohou být poměrně drahé v porovnání s vlastním půjčeným vozem. V Taupu jsou k dispozici také služby pronájmu vozů a motocyklů.

5. Kde si mohu koupit suvenýry a místní produkty v Taupu?

V Taupu jsou k dispozici mnohé obchody s místními suvenýry a místními produkty, jako jsou šperky, dřevěné řezby nebo vlněné výrobky. V Taupu se také nachází trhy, které jsou otevřeny v sobotu a neděli.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky