Najděte nejlevnejší letenky

Maďarsko Ópusztaszer

Dovolená Maďarsko Ópusztaszer


.

Maďarsko je země se silnou identitou a bohatou historií, což se projevuje ve všem, co tuto zemi definuje. Naší nejnovější dovolenou jsme se rozhodli prozkoumat méně známou oblast Maďarska a to južní část, konkrétně oblast kolem města Ópusztaszer.

Toto kraje je vynikající příklad toho, jak může kombinace krásné přírody, zajímavé historie a tradiční kultury vytvořit úžasnou atmosféru pro dovolenou.

Během našeho pobytu jsme zůstali ve městě Szeged, které je jedním z největších měst v oblasti. Město je známé pro své termální lázně, řeku Tisu a krásné náměstí Dómsy. Szeged je vynikajícím výchozím bodem pro návštěvu různých turistických atrakcí v oblasti.

Nejdůležitější a nejzajímavějším místem našeho výletu bylo historické muzeum v Ópusztaszeru. Jedná se o jediné muzeum v Maďarsku, které se věnuje historii a kultuře maďarského národa. Muzeum se nachází na místě, kde v roce 896 proběhla tzv. "Kornovo svolání" a kde se shromáždily jednotlivé maďarské kmeny, aby založily svůj stát.

Muzeum nabízí rozsáhlou expozici, která zahrnuje artefakty z doby před příchodem Maďarů do země, až po dnešní moderní dobu. V expozici se nachází například unikátní rekonstruovaný nástěnný obraz "Příchod Madarů", datovaný z 19. století, který ukazuje scénu z konce 9. století, kdy nově příchozí Maďarové překračovali hranice dnešního Maďarska.

Další zajímavosti jsou propojené s historií a kulturou maďarského národa, jako jsou tradiční oděvy, zbraně, nástroje, malba na skle a mnoho dalšího. Expozice jsou pečlivě uspořádány a prezentovány tak, aby návštěvníci mohli co nejlépe porozumět historii tohoto národa.

Další zajímavostí oblasti je také jídlo - chuťové speciality byly neskutečné! Maďarská kuchyně nás opravdu překvapila a okouzlila. Nejčastěji jsme ochutnávali Gulyás - tradiční maďarský guláš s hovězím masem a paprikou. Jinou specialitou bylo langos, což jsou placky s bramborovou kaší a sýrem, podobné českému zavináči.

Celkově jsme si velmi užili dovolenou v Maďarsku. Díky jeho silné historii a kultuře jsme mohli prozkoumat mnoho zajímavých míst a užít si místní jídlo. Obzvláště nás zaujala návštěva historického muzea v Ópusztaszeru, kde jsme se dověděli mnoho zajímavých informací o historii a kultuře maďarského národa. Proto bychom rádi vyzvali každého, kdo hledá krásnou a historickou oblast pro dovolenou, aby navštívil tuto zemi - určitě nebude zklamán!


Letenka Maďarsko Ópusztaszer


Letenky do Maďarska jsou dobrým způsobem, jak se dostat do této krásné středoevropské země. Pro milovníky kultury a historie by mohl být zajímavý let do Ópusztaszeru - malebné vesnice na jihu země s působivým národním parkem a mnoha kulturními památkami.

Ópusztaszer je tichá a odlehlá oblast na jihu Maďarska, která má bohatou historii a kulturní dědictví. Zdejší Národní muzeum maďarských kočovných kmenů je jedním z největších muzeí v Maďarsku a ukazuje, jak se mnoho kmenů usadilo v této oblasti v dávných dobách. Ve vesnici se také nachází poutní místo, kde se každoročně pořádá tradiční velikonoční procesí.

V Ópusztaszeru se nachází také památník posvícení, který oslavuje víru a lidovou kulturu Maďarska. Je to hlavně proto, že patří k nejvýznamnějším kulturám v celé Evropě. Proces svátků posvícení je významnou součástí lidové maďarské kultury a tuto tradici si lidé v Ópusztaszeru stále pečlivě udržují.

Dalšími zajímavými místy v této oblasti jsou Pustý hrad, zřícenina bývalého sídla královského dvora ze 14. století, a muzeum Jánose Xantuse, které je věnováno současné maďarské kultuře a umění.

Letenky do Maďarska jsou relativně levné, zejména pokud si je zakoupíte s dostatečným předstihem. Ideální sezóna pro návštěvu Ópusztaszera je na jaře a na podzim, kdy se zde konají různé kulturní festivaly a akce. Od letiště v Budapešti se pak dá do oblasti snadno dostat vlakem nebo autobusem.

Pokud hledáte něco klidnějšího a méně turisticky obydleného, Ópusztaszer nabízí nádhernou přírodu a fascinující historii, kterou si můžete objevit. Navíc je to celkem snadný výlet z hlavního města Maďarska, což vás automaticky přesvědčí, abyste se vydali na tento krásný výlet.


Ubytování Maďarsko Ópusztaszer


Maďarsko je bohaté na kulturní a historické památky, ale také na nádhernou přírodu. Pokud tedy plánujete svou dovolenou v této zemi, určitě byste měli zvážit návštěvu města Ópusztaszer. To se nachází na jihu země, blízko hranice s Rumunskem, a představuje sídlo nejpůsobivějšího maďarského národního parku. Právě tady se nachází jedno z nejvíce vyhledávaných ubytování Maďarsko Ópusztaszer.

Město Ópusztaszer se rozkládá na pobřeží řeky Tisy a je proslulé zejména tím, že zde byla podepsána tzv. Ópusztaszerký dohoda, která položila základy pro vznik Maďarska. Nedaleko od města se také nachází Národní park Maďarsko-Stepnicko, který představuje největší suchou step v Evropě a jednu z nejvýznamnějších zón biologické rozmanitosti národního parku. Tudy rovněž procházejí cyklostezky, které lákají na aktivní dovolenou.

Aby byl váš pobyt v Ópusztaszeru co nejpříjemnější a pohodlný, doporučujeme vám ubytování v jednom z luxusních hotelů, které se zde nacházejí. Tyto hotely nabízí vysoký standard a komfortní vybavení, které vaši dovolenou dokonale zpestří. Jsou to například:

Hotel Makár *** - Tento hotel se nachází v bezprostřední blízkosti Národního parku Maďarsko-Stepnicko a nabízí moderní a pohodlné ubytování. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV, minibarem, trezorem a bezplatným Wi-Fi připojením. Na místě je k dispozici také venkovní bazén a wellness centrum s vířivkou, saunou a masážemi.

Hotel Tisza *** - Tento hotel se nachází přímo v centru města Ópusztaszer a nabízí ubytování v prostorných pokojích s balkónem a výhledem na řeku Tisu. V hotelu se také nachází restaurace, kavárna a odpočinkový salonek s krbem.

Hotel Silverado **** - Tento hotel se nachází pouze 15 minut jízdy od Národního parku Maďarsko-Stepnicko a nabízí luxusní ubytování v moderních pokojích s balkónem, TV, minibarem, trezorem a bezplatným Wi-Fi připojením. Na místě najdete také venkovní bazén, wellness centrum s vířivkou, fitness centrum, saunu a masáže.

Ubytování v městě Ópusztaszer je dobrým výchozím bodem pro vaše výlety do okolí, ale také pro relaxaci a odpočinek v nádherném prostředí maďarské přírody. Vyberte si proto své ubytování v jednom z luxusních hotelů, které nabízí Ópusztaszer, a těšte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou pohody a komfortu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Ópusztaszer


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se maďarského města Ópusztaszer:

1. Jak se dostat do Ópusztaszer?

Území Ópusztaszer se nachází asi 25 km jižně od Szegedu a lze se sem dopravit autobusem, vlakem nebo autem.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Ópusztaszer?

Nejoblíbenější památkou v této oblasti je maďarské národní památník, kde je možné obdivovat historické výjevy z maďarské historie a kultury. Kromě toho jsou zde také Základní škola Józsefa Attila, kde můžete vidět expozici o životě a díle maďarského básníka Józsefa Attila, a Národní park Tisza, kde můžete vidět mnoho druhů ptáků a dalších zvířat.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Ópusztaszer?

Nejlepší čas k návštěvě Ópusztaszeru závisí na vašich zájmech. Pokud chcete vidět maďarský národní památník, který se nachází v exteriéru, pak je vhodné navštívit toto místo na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty mírné a příjemné. Pokud se zajímáte o Národní park Tisza, nejlepší čas na návštěvu je od dubna do října, kdy se konají mnohé festivaly a akce.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ópusztaszer?

V Ópusztaszeru existují některé malé restaurace a jídelny, které nabízejí tradiční maďarskou kuchyni. Mezi nejlepší patří Kocsmafalva Cukrászda a Mrákos Vendéglő.

5. Co dělat v Ópusztaszer, pokud prší?

Pokud chcete strávit deštivý den v Ópusztaszeru, můžete navštívit muzeum Józsefa Attila v budově Základní školy Józsefa Attila. Toto muzeum nabízí mnoho zajímavých exponátů věnovaných životu maďarského básníka. Alternativně můžete zajít do některé z místních kaváren a ochutnat některé maďarské sladkosti.


Počasí Maďarsko Ópusztaszer


Maďarsko je zemí, kterou ovlivňují tři druhy klimatu. Jedná se o subkontinentální, oceanický a středomořský klimat, který se mísí a vytváří tak různé typy počasí. Město Ópusztaszer, které se nachází v severovýchodní části země, má subkontinentální klima.

V létě jsou v Ópusztaszeru letní měsíce poměrně teplé. Průměrná teplota v červnu, červenci a srpnu je kolem 25-26 °C, což znamená, že je zde poměrně teplo. V létě je také mnoho slunečných dnů, což je ideální počasí pro výlety do okolní přírody nebo návštěvy proslulých maďarských lázní.

Na podzim se počasí postupně ochlazuje. Průměrná teplota v září a říjnu se pohybuje okolo 15-16 °C, ale může být i nižší. V tuto dobu může být počasí velmi různorodé - může být slunečno, ale také může pršet, a proto je vhodné si s sebou vzít nepromokavou bundu.

Zima v Ópusztaszeru bývá poměrně chladná, a to i bez sněhu. Průměrná teplota v prosinci, lednu a února je kolem 0-1 °C. To znamená, že při návštěvě města v zimě je důležité se obléct teple. Může zde také sněžit, což mnoho turistů využívá k sáňkování nebo běžkování.

Na jaře se teploty opět postupně zvyšují. Průměrná teplota v březnu a dubnu je kolem 10-12 °C, což je příjemně teplo. V této době se také začíná objevovat první zeleň a květiny po zimním období.

Celkově lze říci, že Ópusztaszer má typické kontinentální počasí. Pokud plánujete návštěvu tohoto maďarského města, je důležité sledovat předpověď počasí a oblékat se podle aktuálních teplot. Nicméně díky svému umístění v blízkosti maďarského národního parku Hortobágy, je město stále krásné a láká mnoho turistů během celého roku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky