Najděte nejlevnejší letenky

Rwanda Kigali (hlavní město)

Dovolená Rwanda Kigali (hlavní město)


Rwanda je malá země ve střední Africe s obrovským kulturním bohatstvím. Země je známá zejména pro svou nefalšovanou africkou přírodu, ale také pro svou bohatou kulturální historii. Hlavní město Rwandy, Kigali, je skvělým místem k návštěvě během dovolené.

Kigali je nejen hlavním městem Rwandy, ale také důležitým hospodářským a kulturním centrem země. Město se nachází na okraji krásného Národního parku Akagera, který nabízí turistům příležitost vidět více než 500 druhů ptáků a řadu divokých zvířat, jako jsou například sloni, lvi, nosorožci a girafy.

Kigali je plné zajímavých památek a atrakcí, které by si turisté neměli nechat ujít. Patří sem například Genocida Memorial Center, muzeum popisující genocidu, která proběhla v roce 1994, během které část obyvatel rwandského kmene Tutsi byla vyvražděna. Turisté mohou prohlédnout různé expozice a vypočítat si přesné počty obětí, kteří byli zabiti v této tragédii.

Další atrakcí je místní trh Kimironko, kde turisté mohou ochutnat místní speciality, jako jsou například ryby, kuřata, hovězí a masové knedlíky. Na trhu jsou k dispozici i ručně vyráběné bavlněné a kožené výrobky. Pro milovníky umění se nabízí návštěva Inema Art Center, kde jsou k vidění výstavy místních umělců, díla se zaměřením na rwandskou kulturu a krajinu.

Kigali nabízí také řadu sportovních aktivit jako je golf, tenis, bowling a fitness. Pro ty, kteří si rádi užijí adrenalinových zážitků, se nabízí rafting po řece Nile, který je opravdu jedinečným zážitkem.

Rwanda je známá svojí kuchyní, která se skládá z mnoha zajímavých pokrmů. Mezi oblíbené speciality patří například Fufu, jedná se o placku z banánového nebo maniokového škrobu, která se podává s různými omáčkami. Místní zaměstnavatelé nabízejí svým zaměstnancům každý den oběd zdarma, což znamená, že se můžete těšit na skvělou místní kuchyni.

Výhodou při cestování do Rwandy je také levná a skvělá místní doprava, která je v dostupnosti každému. Téměř vše lze prožít pouhým sezením na místním autobusu.

Nezáleží na tom, zda cestujete za turistickými atrakcemi, zkoumáním místní kultury, nebo si prostě chcete užít krásy města a jeho okolí, návštěva Kigali a Rwandy obecně je zážitek, který si zamilujete.


Letenka Rwanda Kigali (hlavní město)


Rwanda je země obklopená krásnými horami a zelenými zálivy, které jsou domovem mnoha ohromujících živočichů. Kigali, hlavní město Rwandy, je velmi moderní a na rozdíl od některých jiných afrických měst, je zde cítit klidná a bezpečná atmosféra. Pokud plánujete cestu do Rwandy a hledáte letenky, následující informace vám mohou být užitečné.

Letenky do Kigali se dají pořídit u různých leteckých společností, jako jsou RwandaAir, Turkish Airlines nebo Qatar Airways. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezoně a čase rezervace, ale obecně se pohybují od 500 do 1000 USD na jeden směr. Na webových stránkách RwandyAir najdete výhodné nabídky, které jsou často spojeny s ubytováním a dalšími službami.

Letiště Kigali International Airport se nachází asi 10 kilometrů od centra města a je dobrým základním bodem pro cestování do Rwandy. Letiště je dobře vybaveno a bez problémů zvládá mezinárodní lety, včetně těch nejdelších. Na letišti najdete i služby jako směnárny, bankomaty, obchody a restaurace.

V Kigali samotné najdete spoustu zajímavých míst k prozkoumání, včetně Kigali Genocide Memorial Centre (Muzea genocidy v Kigali), kde si můžete přečíst o hrůzných událostech, které se staly v roce 1994. Navštívit můžete také Rwandan Presidential Palace Museum, který sloužil jako sídlo bývalého prezidenta Juvénala Habyarimany.

Pokud si chcete během pobytu dopřát nějakou dobrodružnou aktivitu, můžete se vydat na safari do Národního parku Akagera, kde můžete sledovat zvířata jako jsou sloni, nosorožci, gepardi, buvoli a mnoho dalších. Na Ruhengeri můžete vstoupit do gorilího parku Volcanoes National Park.

Rwanda je nádhernou zemí, která nabízí spoustu příležitostí k prozkoumání, a Kigali je ideální výchozí bod pro vaše dobrodružství. Nabízí spoustu zaujímavých aktivit a míst ke zkoumání, navíc se zde budete cítit v bezpečí a klidu. Pokud hledáte cenově dostupné letenky do Rwandy, obraťte se na jednu z leteckých společností, nebo se podívejte na nabídky přímo na webové stránce RwandyAir.


Počasí Rwanda Kigali (hlavní město)


Rwanda je stát nacházející se ve střední Africe a jeho hlavním městem je Kigali. Kigali je druhým největším městem v Rwandě a je významným obchodním a kulturním centrem regionu. Jako každé město má i Kigali své specifické klimatické podmínky.

Klima v Kigali je tropické a podléhá ročním obdobím. Období dešťů trvá od března do května a od září do listopadu. Během těchto měsíců může být počasí velmi bouřlivé a průtrže mračen jsou poměrně časté. Teploty se pohybují od 17 stupňů Celsia v noci až po 28 stupňů Celsia během dne.

V období sucha, které trvá od června do srpna a od prosince do února, jsou teploty mnohem vyšší a mohou dosáhnout až 30 stupňů Celsia. V noci se teploty pohybují kolem 15 stupňů Celsia. Toto období bývá vhodné pro turistiku a cestování, avšak je nutné se připravit na extrémní horko.

Celkově je počasí v Kigali poměrně stabilní, s minimálními výkyvy teplot. V období dešťů je nutné počítat s občasnými problémy v dopravě, kdy mohou být některé silnice zaplaveny vodou.

Pokud plánujete cestu do Kigali, zvažte období sucha jako ideální dobu k návštěvě této krásné země. Nezapomeňte však, že v tropických oblastech je nutné se chránit před sluncem a pravidelně hydratovat.


Ubytování Rwanda Kigali (hlavní město)


Rwanda se stala velmi oblíbenou turistickou destinací díky své překrásné přírodě a zajímavé historii. Hlavním městem Rwandy je Kigali a nabízí mnoho možností ubytování pro turisty.

Luxusní hotely

V Kigali se nachází několik luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a ubytování. Mezi ty nejznámější patří Serena Hotel, Marriott Hotel a Radisson Blu Hotel. Tyto hotely nabízejí za své služby vyšší ceny, ale stojí za to. Mají krásné pokoje a apartmány, bazény, sauny, fitness centra a další vybavení. Tyto hotely jsou výhodné i pro obchodní cesty.

Středně cenové hotely

Pro turisty, kteří nechtějí utrácet tolik peněz za ubytování, jsou v Kigali k dispozici středně cenové hotely. Například Hotel Des Mille Collines je populárním způsobem ubytování pro turisty, kteří chtějí mít pěkné pokojové vybavení a zážitek z turistické destinace. Jinými volbami jsou Kigali Serena Hotel a Urban by City Blue.

Hostely a penziony

Hostely a penziony jsou ideálním způsobem ubytování pro turisty, kteří cestují s omezeným rozpočtem. V Kigali je mnoho hostelských možností, jako například Step Town Motel, Discover Rwanda Youth Hostel nebo Marilyn Palace Guest House. Hostely a penziony nabízejí čisté pokoje a někdy společné prostory pro turisty, kteří chtějí splnit své turistické cíle a setkat se s dalšími turisty.

Vzdálené lokality

Pokud se cestovatel rozhodne pro návštěvu Kigali, ale chce se vyhnout centru města, existuje několik ubytovacích možností v okolních oblastech. Tato možnost je ideální pro turisty, kteří hledají klidné a tiché prostředí. K dispozici jsou například St. Paul Hotel nebo Green Hills Eco Lodge.

V Kigali je mnoho možností ubytování pro každého turistu s jakýmkoli rozpočtem. Od luxusních hotelů až po hostely a penziony. Když máte rozpočet a plánování na paměti, určitě najdete to nejlepší místo pro vaše potřeby.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rwanda Kigali (hlavní město)


Následující seznam obsahuje nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Rwandy a jejího hlavního města Kigali:

1. Jaký je hlavní jazyk v Rwandě?

Hlavním jazykem je kinyarwanda, ale mnoho Rwandů mluví také anglicky a francouzsky.

2. Potřebuji vízum pro vstup do Rwandy?

Vízum je nezbytné pro vstup do Rwandy, ale v některých případech může být získáno na místě v některých přechodových bodech.

3. Jaká je měna v Rwandě?

Rwandskou měnou je rwandský frank (RWF).

4. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat z letiště Kigali do města?

Taxi a motorky jsou nejčastějšími způsoby dopravy z letiště do města. Ceny se liší v závislosti na typu dopravy.

5. Jakou je nejlepší dobu navštívit Rwandu?

Nejlepší období pro návštěvu Rwandy je v období od června do září, kdy jsou teploty mírné a pravděpodobnost dešťů je nižší.

6. Co bych měl ochutnat v Rwandě?

Kávu a čaj jsou v Rwandě velmi oblíbené, stejně jako zelenina a ovoce, jako jsou avokádo, banány a ananas.

7. Jaká jsou nejoblíbenější turistická místa v Kigali?

V Kigali je mnoho zajímavých míst, jako jsou Kigali Genocide Memorial, National Museum of Rwanda, a Nyamirambo Women's Center.

8. Je Rwandou bezpečné cestovat?

Rwanda je považována za jednu z nejbezpečnějších zemí v Africe, ale jako všude byste měli být obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

9. Jaké jsou náklady na jídlo a dopravu v Kigali?

Náklady se liší v závislosti na typu jídla a dopravy, ale obecně jsou náklady nižší než v západních zemích. Jídlo v levných restauracích může stát kolem 1000 RWF, zatímco taxi z letiště do centra města stojí asi 10 000 RWF.

10. Lze v Rwandě použít platební karty?

Používání platebních karet je v Rwandě poměrně běžné, ale může být omezeno v menších městech a odlehlých oblastech. Proto je vždy dobré mít s sebou dostatek hotovosti.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky