Najděte nejlevnejší letenky

Slovinsko Postojnská jeskyně

Dovolená Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je země plná krásné přírody, historie a kulturních záznamů. Procestování této země může být neskutečně zábavné a nezapomenutelné. V rámci našeho doporučení na dovolenou byste neměli zapomenout na návštěvu Postojnské jeskyně.

Postojnská jeskyně je největší a nejznámější krasovou jeskyní v Evropě. Nachází se asi hodinu jízdy od Lublaně, hlavního města Slovinska. Vstup do jeskyně je umístěn na hradě Postojna, který se pyšní svou bohatou historií a úchvatnými pohledy na krajinu. Po nákupu vstupenek a prohlídce zaměstnanci jeskyně provedou návštěvníky jedinečnou trasou, která tvoří celkem 5,2 kilometru.

Návštěva Postojnské jeskyně je pro zájemce o krasové útvary a geologii skutečně nezapomenutelným zážitkem. Návštěvníci se projdou několika úžasnými krápníkovými sály, obrovskými nádvořími a chodbami ukrytými v půdě. Zajímavostí je také množství podzemních říček a jezírek. Návštěvníci vidí i zvláštní druhy krasových útvarů, například krasové pilíře.

Je to zážitek, který se nezapomene. Proč se tedy neodvážit a vyrazit na dovolenou do Slovinska a navštívit Postojnskou jeskyni. V okolí Jeseníku a Rakouska najdete také mnohé možnosti pro pobyty, návštěvníci mohou například navštívit národní park Podyjí, kde uvidí zajímavou přehradu, lebku mamuta a mnoho více. Zkrátka, na dovolené ve Slovinsku se vždy najde spousta překvapení, což byles měli jít a hlavně vidět na vlastní oči.


Počasí Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je malá země na jihovýchodě Evropy, která je známá svou pestrým přírodou a krasovými jeskyněmi. Jednou z nejznámějších z nich je Postojnská jeskyně, kterou každoročně navštíví tisíce turistů. A jaké je počasí v této oblasti?

Slovinsko je převážně hornatá země, která leží mezi Alpami a Dinárským pohořím. Díky této poloze je zde o něco chladněji než v jiných balkánských zemích. V létě zde bývají teploty kolem 25-30°C, nicméně v horách mohou být i nižší. Na jaře a na podzim jsou teploty mírnější, ale stále příjemné pro cestování a prohlídku jeskyní.

Když se podíváme konkrétně na Postojnskou jeskyni, můžeme říci, že v ní panuje celoročně stabilní teplota kolem 10°C. V letních měsících je však turistům doporučeno vzít si s sebou teplejší oblečení a nezbytné vybavení včetně zimní čepice a rukavic. Pro návštěvu jeskyně je také dobré si obout pohodlné a pevné boty, nejlépe s protiskluzovou podrážkou.

Zima v oblasti Postojnské jeskyně bývá chladná s teplotami kolem nuly a méně. V této době roku se zde může vyskytnout i sněhová pokrývka. Nicméně turisté se nebojí a i v této době se do jeskyně rádi vydávají.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Postojnské jeskyně je celoročně příjemné a stabilní. V létě jsou zde příjemné teploty, v zimě se můžete těšit na krásné zimní scenérie. Proto pokud se chystáte na výlet do této oblasti, nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení, pohodlné boty a nezapomenutelný zážitek z návštěvy Postojnské jeskyně.


Ubytování Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je země plná překrásné přírody, kouzelných hor a poutavých památek. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí je bezpochyby Postojnská jeskyně. Pokud se chystáte na cestu do Slovinska, nenechte si ujít pobyt v této malebné oblasti a zarezervujte si ubytování přímo v blízkosti jeskyně.

Postojnská jeskyně je největší rovinná jeskynní soustava v Evropě, v délce měří přes 24 kilometrů a díky své jedinečnosti byla prohlášena za druhou nejobdivovanější jeskyni na světě. Navštívit ji může každý, protože vám nabízí ojedinělou příležitost nahlédnout do podzemí a objevit vyleštěné skalní útvary v podobě stalagmitů a stalaktitů. Uvnitř jeskyně se nachází největší stalagmit na světě, který nese jméno Martina Krpana.

Kromě samotné jeskyně je ale Postojnsko jednu z nejnavštěvovanějších turistických oblastí v Slovinsku s množstvím aktivit, jako jsou prohlídky zámku Predjama, jízda na koni, hole výrazu, plavby podzemní řekou a mnoho dalšího.

Při plánování vaší cesty se nezapomeňte poohlédnout po ubytování blízkem této oblasti. Velké množství hotelů a penzionů nabízejících pokojovou službu, vás uvítají s nejvyšší kvalitou a komfortem. V blízkosti jeskyně najdete dva hotely a mnoho dalších ubytovacích zařízení, které se budou snažit uspokojit všechny vaše požadavky.

Pokud ale hledáte ubytování, které podtrhne celkovou atmosféru a styl tohoto místa, můžeme vám zcela doporučit možnost pronájmu přímo v oblasti jeskyně. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří chtějí plně využít pobyt v Postojnském regionu. Pronájem může zahrnovat malý dům či byt, ubytování přímo na okraji lesa nebo poskytnou péči a pohodlí při pobytu u rodiny, kteří se nachází v centru tohoto úžasného koutu ve Slovinsku.

V souladu s celkovou atmosférou tohoto krásného místa budou i vaše ubytování diskrétní a čisté a zároveň nabídnou všechny moderní pohodlí. K dispozici budou kuchyň a koupelna, ložnice s pohodlnými postelemi, výhledem na okolní krajinu, útulný interiér i vytápění v zimních měsících.

Ubytování v blízkosti Postojnské jeskyně vám poskytne úžasný zážitek, kdy se budete pohybovat mezi nádhernou přírodou a tajemnými podzemními systémy. Přijměte výzvu a vyzkoušejte nevšední ubytování v Postojně, které vás provede jedním z největších přírodních zázraků v Evropě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Postojnská jeskyně


1. Jak dlouhá je Postojnská jeskyně?
Postojnská jeskyně je dlouhá 24 km.

2. Jak se dostanu k Postojnské jeskyni?
Nejjednodušší cesta k Postojnské jeskyni je autem nebo autobusem. Dále je možné z Ljubljany využít vlakové spojení do Postojny.

3. Jaké jsou pracovní doby Postojnské jeskyně?
Pracovní doby se v průběhu roku mohou lišit, ale obvykle je jeskyně otevřena denně od 9:00 do 18:00.

4. Jak dlouho trvá prohlídka jeskyně?
Prohlídka trvá asi hodinu a půl a trasa je dlouhá asi 5 km.

5. Jsou v jeskyni lednice?
Ano, v jeskyni se nacházejí ledové formace.

6. Můžete v jeskyni fotografovat a filmovat?
Fotografování a filmování je povoleno, ale pouze s fotoaparáty a kamerami bez blesku.

7. Lze v jeskyni zakoupit suvenýry?
Ano, v jeskyni je obchod se suvenýry, kde si můžete zakoupit různé dárky a upomínkové předměty.

8. Je vhodné prohlídku absolvovat s malými dětmi nebo dětskými kočárky?
část jeskyně je přístupná pro dětské kočárky, ale ne celá trasa. Prohlídka není vhodná pro kočárky s pevnými koly nebo s velkými nákupními košíky.

9. Je možné si v jeskyni pronajmout průvodce?
Ne, průvodce jsou součástí prohlídky a nejsou k pronájmu.

10. Je v jeskyni povoleno kouřit nebo jíst?
V jeskyni platí zákaz kouření a jídla se zde nesmí konzumovat.


Letenka Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je malá země v Evropě, která se může pochlubit mnoha krásami, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejvíce fascinujících a návštěvníky oblíbených turistických atrakcí je Postojnská jeskyně. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, nezapomeňte zajistit si letenku do Slovinska, abyste si mohli užít jedinečnou atmosféru tohoto místa.

Postojnská jeskyně se nachází asi 50 km jihozápadně od Lublaně a je nejdelší jeskyně v Evropě. Turisté jsou fascinováni krásou této jeskyně, která se skládá z mnoha podzemních galerií s podivuhodnými útvary a jezero na samém konci. Prohlídky jeskyně jsou k dispozici po celý rok, a to i v zimě, kdy se část jeskyně promění v ledovou říši.

Postojnská jeskyně je velice populárním turistickým cílem, a proto byste si měli určitě zajistit letenku s dostatečným předstihem a určit datum návštěvy. Je dobré vědět, že provozovatelé jeskyně se snaží o ekologické vedení návštěvníků a věnují pozornost ochraně jeskynního prostředí. Proto bude prohlídka probíhat s použitím ochranných pomůcek a robotických drah, aby se snížilo poškození původního stavu jeskyně.

Jeskyně je otevřená pro návštěvníky po celý den, takže se můžete plánovat výlet kdykoliv dle vašich preferencí. Prohlídka trvá asi hodinu a půl a zahrnuje projížďky vláčkem, pěší výlet a výklad průvodce. Návštěvníci si mohou zakoupit vstupenky online nebo v prodejnách v okolí jeskyně.

Slovinsko není velká země, ale má mnoho skvostů, které si lze prohlédnout během krátké dovolené. Pokud se chystáte navštívit Postojnskou jeskyni, určitě si zajistěte letenku do Slovinska, abyste se mohli podívat na jedno z nejzajímavějších turistických míst v Evropě. Pokud se vám letenka podaří získat časem a vy se tak stanete součástí setkání s postavami jeskynních útvarů, získáte úžasnou příležitost si užít něco zcela unikátního.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky