Najděte nejlevnejší letenky

Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania

Počasí Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


Philadelphia, Pennsylvania, se nachází v srdci východního pobřeží Spojených států a má vlhké subtropické klima. Toto město je známé svými historickými památkami, bohatou kulturou a vášní pro sport. Nicméně, počasí v této oblasti může být velmi nevyzpytatelné a měnit se velmi rychle.

Letní počasí

Léto v Philadelphia je obvykle horké a vlhké s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia. V některých dnech může teplota stoupnout až k 35 stupňům Celsia. Tyto horké dny bývají doprovázeny vyšší vlhkostí, což znamená, že se může pocitová teplota zvýšit až o 5 stupňů Celsia. Tento druhé léto může být velmi obtížné bez klimatizace. Večer se teploty mírně snižují a často se objeví závan větru.

Podzim

Podzim v této oblasti je krásným obdobím, kdy se stromy odějí do šatů rudých, oranžových a žlutých barev. Průměrná teplota se pohybuje od 10 do 20 stupňů Celsia a deštivé dny jsou poměrně běžné. Den může začít slunečně a teplě a během dne dojde ke změně počasí - větrem a deštěm.

Zima

Zima v Philadelphia může být velmi nevyzpytatelná. Průměrná teplota od listopadu do února se během dne pohybuje mezi -1 a 10 stupni Celsia. V noci se mohou teploty dostat až níže než -7 stupňů Celsia. Sníh a ledovka bývají v této oblasti celkem běžné a vedou k nebezpečné výhřezům na silnicích a chodnících. Nicméně, v případě sněžení, město město vysílá solničky a sněhové pluhy k odstranění nečistot z cest.

Jaro

Jaro v Philadelphia začíná brzkým jarem, který může být chladný a proměnlivý. Během dne bývá průměrná teplota od 5 do 15 stupňů Celsia a v noci může klesnout až na -1 stupňů Celsia. To znamená, že může být velmi těžké oblékat se podle počasí. Během pozdějšího jara se teploty přehoupnou na teplé straně a stávají se žhavými.

Závěr

Philadelphia, Pennsylvania má vlhké subtropické klima, což znamená, že počasí je velmi dynamické se střídáním horkých letních dnů, příjemných podzimů, zim s množstvím sněhu a proměnlivostí jarních měsíců. Když navštívíte tuto krásnou oblast, je nejlepší být připraven na různé typy počasí s různou teplotou tak, abyste se mohli užívat všechny aktivity, které nabízí.


Letenka Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


Philadelphia, Pennsylvania, se nachází na východním pobřeží Spojených států amerických a je to osmá největší město v zemi. Mezi turisty je velmi oblíbená pro svůj historický a kulturní význam, kde se nachází mnoho muzeí, galerií a historických památek.

Pokud cestujete do této oblasti, letenky na Philadelphia jsou tím nejlepším způsobem jak se tam dostat. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky s přímými a přestupovými lety, takže si můžete vybrat to nejlepší spojení pro vás.

Philadelphia International Airport se nachází asi 15 km jihozápadně od centra města a je největší letiště ve státě Pennsylvania. Doprava z letiště do města je velmi pohodlná, protože existuje mnoho možností, jak se tam dostat, jako například taxi, autobus nebo sdílené přepravní služby.

Po příletu na letiště v Philadelphii můžete navštívit mnoho turistických atrakcí v oblasti. Mezi nimi jsou: historický park Independence, kde se nachází nezávislostenské národní historické parky, ústřední náměstí a mnoho dalších památek, které připomínají boj za nezávislost Spojených států.

Když jste v Philadelphii, můžete také ochutnat národní pochoutku - Philly Cheesesteak, což je sendvič naplněný cukrovou páskou a tvarohovým sýrem. Tento pokrm je pro mnoho lidí symbolem této oblasti a je oblíben mezi místními i turisty.

Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a milí, takže se tady budete cítit velmi dobře. Pokud máte rádi nákupy a nakupování, Philadelphia nabízí mnoho obchodů a nákupních center, kde najdete vše, co potřebujete.

V oblasti Philadelphie se také nachází mnoho univerzit a vysokých škol, což znamená, že v oblasti je velká mladá populace. Můžete se tedy těšit na mnoho kulturních akcí, koncertů a festivalů.

Výlet do Philadelphie je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci historie a moderního života. A s letenkami na Philadelphia se můžete dostat do této oblasti snadno a rychle.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


1. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Philadelphii?
- Nejznámější atrakce jsou nezávislostenská hala, Liberty Bell, Betlémská kaple, Filadelfské muzeum umění a historie, Státní park Independence, Rodný dům Bena Franklina a Franklinův institut.

2. Je Philadelphie bezpečná pro turisty?
- Philadelphie má své zóny s vysokou kriminalitou, ale většina turistů pobývá v turistických oblastech, které jsou relativně bezpečné.

3. Co je špecifické pro kuchyni v Philadelphii?
- Nejznámějšími pokrmy z Philadelphie jsou cheesesteak (sendvič s hovězím masem a sýrem), pretzel (křupavý slaný koláč) a water ice (ledová limonáda).

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Philadelphie?
- Nejlepší čas na návštěvu Philadelphie je od dubna do května a od září do října, kdy jsou teploty příjemné a turistické atrakce nejsou přecpané lidmi. Během letního období může být horko a vlhko.

5. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Philadelphii?
- Nejlepší dopravou v centru Philadelphie je především Metro, dále městské autobusy, trolejbusy a rychlodráha SEPTA. Město je také velmi přátelské k cyklistům a mnoho turistických atrakcí lze snadno projít pěšky.


Ubytování Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


Philadelphia je jedno z nejvýznamnějších měst Spojených států amerických. Toto město se pyšní mnoha turistickými atrakcemi, jako například nejslavnějšími památkami americké revoluce, jako například nezávislostní halou a zvonem svobody. Město nabízí širokou škálu ubytovacích možností, a to jak pro cestovatele s nižším rozpočtem, tak pro ty, kteří preferují luxusní ubytování.

Nejlevnější možností ubytování jsou hostely. V Philadelphii se nachází poměrně velké množství hostels, které nabízejí pokojové ubytování za velmi rozumné ceny. Hostely jsou ideální pro cestovatele, kteří hledají bezproblémové a cenově dostupné ubytování s možností poznat další cestovatele.

Další možností jsou hotely. Město má velké množství hotelů, které nabízejí vysokou kvalitu služeb a výborné vybavení. Pro turisty, kteří mají rádi pohodlí a komfort, jsou hotely určitě nejlepší volbou. Většina hotelů se nachází v centru města, což umožňuje snadný přístup ke všem turistickým atrakcím.

V posledních letech se v Philadelphii rozmohla také služba Airbnb. Tato možnost je ideální pro ty cestovatele, kteří hledají ubytování v klidném prostředí a příležitost se seznámit s místní kulturou. Pokoje nabízené přes Airbnb se mohou nacházet v různých částech města a mohou být levnější než ubytování v hotelu.

Výběr správného ubytování v Philadelphii závisí na mnoha faktorech, jako například na rozpočtu, požadované úrovni ubytování, počtu osob nebo poloze. Proto je důležité vybrat si to správné ubytování, které zajišťuje vysokou kvalitu služeb, pohodlí a příjemné prostředí pro návštěvu města.


Dovolená Spojené státy americké Philadelphia, Pennsylvania


Philadelphia je jedno z největších měst v USA a nachází se ve státě Pennsylvania. Město je plné historie a kultury a láká turisty z celého světa. Tady je návod, jak si užít dovolenou v této fascinující části Spojených států.

Jak se dostat do Filadelfie

Nejbližším letištěm je Philadelphia International Airport, kam létají lety z celého světa. Z letiště se můžete dostat do centra města taxíkem, metrem nebo pronájem auta.

Ubytování

V Filadelfii najdete širokou škálu ubytování, včetně luxusních hotelů, apartmánů a hostels. Během letní sezonu je ale vhodné si ubytování zarezervovat v dostatečném předstihu.

Co vidět v Filadelfii

Filadelfie se může pyšnit množstvím ikonických turistických atrakcí, jako jsou Liberty Bell, Independence Hall nebo Philadelphia Museum of Art. Pokud máte rádi historii a kulturu, jistě oceníte návštěvu muzeí a historických památek. K dispozici je například Muzeum amerického revolučního války nebo muzeum Franklin Institute Science.

Navštivte i místní trhy, jako je Reading Terminal Market, kde najdete množství stánků s kvalitními jídly a suvenýry.

Pro místní zážitek se podívejte na street art v okolí Spring Garden nebo navštivte jednu z místních kaváren, kde si můžete vychutnat skvělý kávový zážitek.

Za zábavou se vydejte do čtvrti South Street, která je plná barů, restaurací a klubů. Kdo má rád sport, může navštívit sportovní halu Wells Fargo Center, kde se hraje lední hokej nebo basketbal.

Na vody Filadelfského zálivu se můžete projet na lodi nebo si pronajmout paddleboard.

Kdy navštívit Filadelfii

Nejlepší období pro návštěvu Filadelfie je na podzim nebo na jaře, kdy teploty jsou příjemné a město neplní turistická sezona. Naopak během letních měsíců může být velmi horko.

Závěr

Pokud chcete zažít dovolenou plnou historie, kultury, dobrého jídla a zábavy, pak by mohla být Filadelfie tou pravou destinací pro vás. Toto město nabízí mnoho zážitků a zanechá vás s příjemnými vzpomínkami.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky